Home
Aktuality

 

ZŠ s MŠ  Za kasárňou  2,    Bratislava   831 03
___________________________________________________

 

Od 23.marca 2015 sa budú všetky deti z ŠKD nachádzať
v čase od 14.00 do 15.30 v parku Nová doba.
V prípade nepriaznivého počasia budú vo svojich triedach.
__________________________________________


Pomôžte našej škole,


venujte nám 2% z dane.

 

Informácie o poukázaní 2 % z dane:

  Vyhlásenie
_____________________________________________________________________________

                                          

 

Plán práce na apríl 2015:

Hlavné úlohy:

1. Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov za 3. štvrťrok.
2. Zasadnutia MZ a PK podľa plánu.
3. Okresné a krajské kolá olympiád a súťaží.
4. Testovanie deviatakov MONITOR 15.4.2015.
4. Zaslanie prihlášok na stredné školy.
5. Celodenný poznávací zájazd do Osvienčimu 30.4.2015.

 

__________________________________________________

Zoznam prijatých žiakov do 1. ročníka v šk. roku 2015-2016
nájdete TU.

Prosíme zákonných zástupcov aby si vyzdvihli rozhodnutie
o prijatí na vedení školy

denne v čase od 7.00 do 14.30 hod.

___________________________________________________


PROJEKT AKTUAL

Plán stavebných úprav ZŠ Za kasárňou a MŠ Šancova:
Dokumentáciu nájdete TU.

_________________________________________________________________________

 

ANGLICKÝ TÝŽDEŇ SO ZAHRANIČNÝMI ŠTUDENTAMI

16.-20. február 2015

Už niekoľkýkrát mohli žiaci druhého stupňa stráviť hodiny anglického jazyka netradičnou formou. Celý týždeň sme mali na škole študentky z Ukrajiny a Indonézie, ktoré si pre žiakov pripravili zaujímavé prezentácie o svojej krajine. Deti mali možnosť naučiť sa veľa užitočných faktov o ich živote, zvykoch a tradíciách, jazyku, prírode i významných osobnostiach a pamätihodnostiach. Zároveň si rozšírili slovnú zásobu o nové anglické výrazy a frázy a overili si svoje komunikačné zručnosti v reálnej situácii.

Po prezentáciách sa deti pokúsili napísať, čo si o Ukrajine a Indonézii zapamätali a napriek chybičkám krásy, sú ich práce skutočne výborné.

 PRÁCE ŽIAKOV TU

  

______________________________________________

 

21.1.2015 - Deň otvorených dverí

 

_____________________________________________________________________________


10.11.2014  Prezentácia stredných škôl

Dňa 10.11.2014 sa uskutočnil už 4. ročník Dňa stredných škôl na našej škole.
Prezentovalo sa na ňom 25 stredných škôl.
  

__________________________________________________________________________

 

 

 

 

 _______________________________________________________

 

 

16. 4. 2015 - Minifutbal žiačok a žiakov - McDonald´s Cup

Po minuloročnom skvelom vystúpení našich chlapcov, kedy sa množstvom vyhratých zápasov prebojovali až na majstrovstvá Slovenska, kde smolne skončili na 3. mieste, ku ktorému im osobne každému podaním ruky pogratuloval reprezentant Marek Hamšík, sme znova vstúpili do celoslovensky polpulárneho turnaja v malom futbale McDonald´s Cup. Po zvládnutí marcového 1. kola sme postúpili do obvodného kola, kde sme za účasti 4 škôl na ihriku BCT po víťazstvách nad ZŠ Kalinčiakova 8:4, ZŠ Tbiliská 7:3 a ZŠ Odborárska 16:0 suverénne vyhrali turnaj a postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční v máji na štadióne ŠKP v Dúbravke. Tento úspech pod vedením p.uč. Bublavého dosiahli naši žiaci: Noel Jajcaj, Murár Samuel, Vysocký Martin, Klimek Marcel, Vlčák Viktor, Jurišta Tomáš, Golais Martin a Macek Viktor.


________________________________________________________________________________

 

Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína - 1.4.2015
1. miesto - 3.kat. - poézia - Lucia Schrammová, 9.D,
3. miesto - 3.kat. - próza - Debora Ďurišková, 9.D



_____________________________________________________:

 

24. 3. 2015 - Krajské kolo gymnastického štvorboja v Šenkviciach

 

Naše dievčatá v kategórii C vyhrali a postúpili na Majstrovstvá Slovenska.

Výsledky družstiev:

Kategória A (1.- 3.ročník)

2. miesto - Švarcová, Streber, Baničová, Vantoortelboom, Klimeková

 

Kategória B (4.- 6. ročník)

2. miesto - Bernáthová Bystrianska, Kicková T., Záborská,
Urbanová, Šimončičová, Dinušová

Jednotlivkyne:   2. miesto - Bystrianska

 

Kategória C (7. - 9.ročník)

1. miesto - Vyskočová, Petrová, Juhásová, Kicková E., Kupcová

Jednotlivkyne:   1. miesto - Vyskočová

                        3. miesto - Petrová

_________________________________________

 

FYZIKÁLNA OLYMPIÁDA - okresné kolo
Dátum a miesto konania:   19.3.2015,   ZŠ Kalinčiakova
Bystriansky Peter  9.C - úspešný riešiteľ
Sršeň Adam  9.D - úspešný riešiteľ

_________________________________________

 

Spevácka súťaž - Novomestský škovránok
Dátum a miesto konania: 11.3.2015, DK Stromová
2. miesto: Debora Ďurišková, 9.D – 3. kategória
3. miesto: Ema Kicková, 7.D – 3. kategória

_________________________________________________


V sobotu 7.3. sa konal Medzinárodný festival pohybových
skladieb v Trnave, na ktorom sa naše dievčatá umiestnili
na výbornom 2.mieste v kategórii "Mládež".

Michala Kupcová 7.D    Alexandra Urbanová 3.D

Viktoria Vyskočová 9.D   Tereza Šimončičová 4.A

Ema Magulová 2.B    Barbara Bystrianska 4.C 

Hana Klimeková 2.C   Tereza Kicková 4.C

Eva Vantoortelboom 2.C    Hana Záborská  4.C

Stephany Streber 2.D

trénerky : Hana Mokošová

                    Kristína Sádovská

 ____________________________________________

 

DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA
okresné kolo - 12.2.2015

Ema Dudíková (7.A) - 1. miesto v kategórii E
Ivona Mikljanová (7.A) - úspešná riešiteľka

_________________________________________________________________________

 

GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA
okresné kolo – 5.2.2015

Alex Frindrich ( 8.D) – 3. miesto v kategórii E
Dominika Čamborová ( 7.D) – 3. miesto v kategórii F

Úspešní riešitelia:
Martin Pamula - 5.B (4. miesto)
Barbora Kolenčíková – 5.A
Tomáš Miklošovič – 5.D
Adam Sršeň - 9.D

___________________________________________________________________________

Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo
Dátum konania: 14.1.2015
3. miesto - Ema Dudíková 7.A - kategória 1A
5. miesto - Kristína Brečková 9.C - kategória 1B

____________________________________________________________________________

 

22.11.2014 - Gymnastika - Majstrovstvá SR TEAMGYM

 


 

Gymnastický Klub BAMA Bratislava pri ZŠ Za kasárňou

Dňa 22.11.2014 sa konali v Bratislave Majstrovstvá Slovenska v gymnastickej súťaži Teamgym.
V kategórii žiačok štartovalo 5 družstiev, v kategórii junioriek 4 družstvá.

Nás veľmi teší, že sa tento rok podarilo vybojovať našim žiačkam 1.miesto,
čím získali Titul Majsteriek Slovenska pre rok 2014.
Juniorky v ťažkej konkurencii obsadili 4.miesto.

Dievčatám gratulujeme!!!

Trénerka Hanka Mokošová

_____________________________________________________________________________

 

10.10.2014 - Cezpoľný beh - Krajské kolo


 

V súťaži cezpoľného behu našu školu mimoriadne úspešne reprezentovalo dievčenské družstvo v zložení Vlčáková Paulína, Bábska Lara a Psotová Elena. Už v obvodnom kole, ktoré sa konalo na Kuchajde, naše dievčatá suverénne vyhrali v súťaži družstiev aj v súťaži jednotlivcov a postúpili do krajského kola. To sa konalo 10.10.2014 na Železnej studienke, kde naše dievčatá opäť nesklamali: V súťaži jednotlivcov obsadili:
2.miesto: Vlčáková Paulína
3.miesto: Bábska Lara ,
čo v konečnom zúčtovaní znamenalo pre celé družstvo postup na majstrovstvá Slovenska.

                                                                ___________________________________________________________________________


Október 2014 - Futbalový turnaj Coca-Cola Cup


V okóbri 2014 náš futbalový tím úspešne reprezentoval našu školu v súťažíi Coca-Cola Cup (súťaž vo veľkom futbale).V neľahkej skupinovej fáze 1.kola po obetavých výkonoch sme si poradili postupne so školami Gymnázium Bilíkova víťazstvom 2:0 (góly Jakub Kolník a Jakub Macek), ŽS Riazanská s výsledkom 1:0 (gól Tomáš Martinák) a Spojená škola de La Salle s výhrou 2:0 (góly Anis Kouhen a Henrich Šusták). S tromi víťazstvami sme vyhrali celú skupinu a tak sme postúpili do regionálneho kola.
O tento úspech sa pod vedeném pána učiteľa Bublavého zaslúžili:
Jankech Patrick, Kolník Jakub, Kouhen Anis, Kouhen Sabri, Kouhen Samir, Kuruc Adam, Macek Jakub, Martinák Tomáš, Šašinka Roman, Špalek Samuel, Šusták Henrich, Švikruha Erik.

 


 

 

 

 

 

 


  

 



 

 

 

 

Akcie:







Dátum Názov podujatia Organizátor - miesto Účasť - trieda Ciele, plán, program
Deň Súťaž - úroveň Zodpovedný učiteľ
Vyhodnotenie - výsledky
3.10. Exkurzia na ranč Balázsová, Zárecká 5B, 5.C





5.10. Dejepisná exkurzia Kočišová, Krippelová 6.C, 6.D





6.10. Triedna a jej piataci Balázsová 5.C





10.10. Triedna a jej piataci Lipková CPPPaP Hubeného 5.A





19.10. Ekotopfilm 2011 Galovičová, Balázsová 5.B, 5.C, 6.C, 7.C, environmentálna výchova





10.10. Tvorivé dielne Jakubišinová 3.D


UĽUV

október 19 Úcta k starším, projektové vyučovanie všetci vychovávatelia ŠKD ŠKD





24.10. Deň jablka Hanicová 1.a 2. ročníky zdravá výživa, prevencia obezity





24.10. Deň jablka Eliášová, kováčová K. ŠKD zdravá výživa, prevencia obezity





október Kinderiáda - reg. Kolo Pelešková 2.-5.roč.





október Návšteva keramickej dielne Jakubišinová, Bilčiková, 3.D, 4.A, 4.D


Gergeľová

0196middle

left style=font-weight: normal; line-height: 150%; text-align: center;17middle

Posledná zmena na Pondelok, 27 Apríl 2015 07:27
 


Copyright © 2015 ZŠ s Materskou Školou Za Kasárňou. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný Software vydávaný pod licenciou GNU/GPL.
 

Zo života školy

dsc00849.jpg

Školská jedáleň

Meniny

Utorok, 28. Apríl 2015

Dnes má meniny:
Jarmila
Zajtra má meniny:
Lea

Testy

Who's Online

Aktuálne máme 2 hosťov prítomný

Prihlásenie do školy

Po zaregistrovaní a prihlásení, sprístupnia sa Vám ďalšie možnosti ... napríklad nové grafické návrhy našej stránky.