Home
Aktuality

 

                                                  

_________________________________________________

 

ZŠ s MŠ  Za kasárňou  2,  Bratislava   831 03
     _________________________________________________
   

 

 

Zoznam prijatých žiakov do 1. ročníka. v šk. roku 2016-2017

 

Plán práce na september 2016:

Hlavné úlohy:

...pripravujeme

_____________________________________________

 

24.6.2016 - JUNIÁLES


_____________________________________________

 

 

Vzdelávaco-poznávací zájazd Londýn, Oxford 2016

:

Naše zážitky. Miesta, ktoré sme navštívili:

https://www.youtube.com/watch?v=qPlQsQA50K8_____________________________________________


 

22.6.2016 - Detské mesto povolaní - 5.C

 

  
_____________________________________________

 

20.6.2016 - nový Starý most - exkurzia 5.C

 

_____________________________________________

 

 

24.5.2016 - Beseda s nemeckým spisovateľom

 

24.05. sa deti z krúžku Hravá nemčina a deti zo školského klubu 4.A triedy zúčastnili na besede s nemeckým spisovateľom Fabian Lenk, ktorá sa konala pod záštitou Goethe inštitútu v Martinuse.

_____________________________________________

 

10.5.2016 - Deň matiek
Dňa 10.5. sa konalo vystúpenie našich žiakov ku Dňu matiek.
Počasie nám prialo a deťom sa program vydaril.
Ďakujeme všetkým za účasť.

_____________________________________________

 

19.4.2016 - exkurzia 5.C na Strojníckej fakulte STU

_______________________________________________

 

http://skoly.ineco.sk/

Vrámci Bratislavského kraja
bola ZŠ s MŠ Za kasárňou vyhodnotená:


ako 2. najlepšia škola hneď za súkromnou
spojenou školou sv. Františka z Assisi

a súčasne

ako 1. najlepšia štátna škola.

________________________________________________


Podporujeme pohybové aktivity našich žiakov


  


http://www.jumpingjoe.sk/

 

 

Vyjadrenie riaditeľa ZŠ Za kasárňou PaedDr. Milana Ščasného, CSc.
Poďakovanie triednej učiteľky Mgr. Zapletalovej za ZŠ Zakasárňou
Vyjadrenie riaditeľa ZŠ Kalinčiakova
Vyjadrenie klinického psychológa
Vyjadrenie vedúcej ŠKD Mgr. Kickovej

______________________________________________________________________

 

Tu nájdete aktualizáciu archívu kabinetu nemeckého jazyka
za ukončený školský rok 2014 - 2015.
  


                                                  

 

 

Sprava o udelení atribútu a plakety "Nemecká partnerská" skola
http://www.pressburg.diplo.de/Vertretung/pressburg/sk/AKTUELL/2014/140623__Pasch-Plakette__Za_20Kasarnou.html

 _______________________________________________________

 

 

McDonald´s Cup - Majstrovstvá Slovenska

Náš najlepší športový výsledok sme dosiahli v najpopulárnejšej školskej futbalovej súťaži pre prvý stupeň McDonald´s Cup. Veľkým úspechom pri účasti takmer 1000 škôl bolo už prebojovanie sa až na samotné Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v dňoch 16. - 17. júna na štadióne NTC v Poprade. V prvý deň sme úspešne začali zápasy v B skupine. Najprv sme zdolali Šamorín 2:0 a po ňom silné Michalovce vysoko 5:1. Absolútne víťazstvo v skupine sme potvrdili výhrou nad Banskou Bystricou v pomere 7:4. Večerný program mali naši chalani opäť v AquaCity Poprad. Na druhý deň nás v semifinále čakal veľký favorit turnaja: víťaz posledných dvoch ročníkov a teda aj obhajca minuloročného prvenstva Trenčín. Naši chlapci sa vypli k výbornému výkonu a súpera po výbornej hre zmietli so skóre 6:1!!! Finálový zápas proti ďalšej elitnej športovej škole zo Žiliny nám nakoniec nevyšiel. Dokázali sme síce vyrovnať dvojgólový náskok súpera, no potom sme nepremenili sľubné šance a Žilinčania nás naopak gólovo trestali z brejkov. Celkové skóre napokon vyznelo 3:7 v náš neprospech. Každopádne titul Vicemajster Slovenska je v konečnom účtovaní obrovským úspechom pre našu školu aj mladých futbalistov. O neho sa zaslúžili hráči: Samuel Murár - vyhlásený za najlepšieho hráča finálového turnaja!!!, Matej Čičmanec vyhlásený za najlepšieho brankára finálového turnaja!!!, Viktor Vlčák, Tomáš Jurišta, Oliver Kovačič, Lucas Németh, Šimon Polakovič, Maxim Srnanský a Damián Láska (na finálovom turnaji v Poprade chýbal len vinou zlomenej ruky Peter Pavúk), a tréneri: Peter Bublavý a Michala Cibičková.

 
_________________________________________

 


Dôvera Školský pohár - Majstrovstvá Slovenska

 

V dňoch 7. - 8. júna sme sa s našimi chlapcami zúčastnili na štadióne NTC v Poprade futbalových Majstrovstiev Slovenska v súťaži Dôvera Školský Pohár. Ku cti nášmu výberu slúži fakt, že sme boli na turnaji jediná nešportová škola a zároveň sme mali najmladších hráčov spomedzi všetkých účastníkov. V ťažkej A skupine sme najprv remizovali s Prešovom 2:2, potom prehrali gólom z poslednej minúty s neskorším víťazom celého turnaja Žilinou 2:3. Po našom najlepšom výkone sme ako jediné družstvo vzali body v skupine suverénnemu Trenčínu po remíze 6:6. V tabuľke sme skončili tretí a na druhý deň nás čakali zápasy o celkové 5. miesto. Večer si naši chlapci spríjemnili okrem iného aj v miestnom AquaCity Poprad. V rannom zápase sme po slabšom úvode nakoniec dotiahli náskok súpera z Dunajskej Stredy, víťazný gól sme už neustále sa brániacemu súperovi nedali a po remíze 4:4 sme si postup zaistili lepším premieňaním pokutových kopov v pomere 5:4. V súboji o celkové 5.miesto sme sa znova stretli s Prešovom. Znovu z toho bola remíza 2:2 (vyhrávali sme už 2:0, v závere sme si strelili nešťastný vlastný gól) a tak o víťazovi rozhodli opäť penalty. Náš brankár jednu strelu vyrazil, a keďže všetky naše strely skončili v prešovskej sieti, po výsledku 5:4 sme obsadili pozíciu piateho najlepšieho školského družstva chlapcov na Slovensku v súťaži Dôvera Školský Pohár. O tento úspech našej školy sa pričinili hráči Samuel HaplTimotej Murcko, David Murár, Peter Juritka, Šimon Leščák, Noel Jajcaj, Samuel Hrivnák a tréneri Peter Bublavý a Michala Cibičková._____________________________________________

 

Riešenie anglických kvízov v ZOO

V utorok 7.6. sa triedy 6.A a 6.B zúčastnili každoročnej súťaže v riešení anglických kvízov v bratislavskej ZOO. Odpovede na 28 kvízových otázok hľadali v 2-3 členných skupinách.

  

1. miesto: Sofia Manduchová, Lucia Bolfová a Viera Filová, 6.A – 24 bodov
2. miesto: Hana Bačovčinová, Katka Krivičková a Tereza Voleková, 6.A – 23 bodov
3. miesto: Alexandra Hajdony a Romana Guryčová, 6.B – 22 bodov
4. miesto: Martin Koller a Oliver Kolárik, 6.B – 21 bodov
5. miesto: Alica Lichá a Lucas Iovdij, 6.B – 20 bodov

Gratulujeme :-)

_________________________________________


AJ - Súťaž v tvorbe komiksov

Počas apríla sa mohli žiaci 1. aj 2. stupňa zapojiť do anglickej súťaže v tvorbe komiksov. Z mnoha krásnych komiksov nebolo ľahké vybrať víťazov, no o konečnom poradí sme rozhodli takto:
1.
stupeň:
1. miesto: Nina Drgoňová, 4.B
2. miesto: Adam Follrich, 4.B

3. miesto: Denis Filip, 4.B

2.
stupeň:
 

 1. miesto: Karin Kissová a Liza Ivánová, 7.B    
 
2. miesto: Stela Gjorgjievská, Roman Vidovenec, 7.B     
3. miesto: Emma Marčišová, 6.C
,  Simona Balážová, 7.A

Víťazom i všetkým zapojeným žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú prácu:-)
Najlepšie práce posielame do celoslovenskej súťaže v tvorbe komiksov.

_________________________________________

 

17.5.2016 - McDonald's Cup - krajské kolá

18. ročník McDonald´s Cup – KRAJSKÉ KOLÁ

V Bratislavskom kraji získali titul Majstra futbalisti zo ZŠ Za kasárňou z Bratislavy

  

Tlačová správa


V najpopulárnejšej školskej futbalovej súťaži pre prvý stupeň McDonalds Cup sme zaznamenali ďalší výrazný úspech - prvenstvo na krajskom kole 17. mája 2016 na ihrisku ŠKP Dúbravka znamená pre našu školu postup na Majstrovstvá Slovenska!!! Po skupinových výhrach v zápasoch s ZŠ Kupeckého Pezinok 3:0, ZŠ Štúrová Malacky 9:0 a ZŠ Malokarpatské námestie 5:2 sme postúpili do smifinále, súpera ZŠ Železničná Bratislava sme zdolali 5:1 a vo finále nad sme zdolali ZŠ Tajovského Senec presvedčivo 6:1. O postup na celoslovenské finále sa pod vedením trénera Petra Bublavého zaslúžili naši žiaci: Murár Samuel, Vlčák Viktor, Jurišta Tomáš, Čičmanec Matej(vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja), Kovačič Oliver, Pavúk Peter, Németh Lucas, Polakovič Šimon, Láska Damián a Srnanský Maxim.


_________________________________________


11.5.2016 - Dôvera Školský Pohár - krajské kolo

Naši mladí futbalisti (5. - 7. ročník) vyhrali 11. mája 2016 na ihrisku NMŠK krajské kolo Dôvera Školský Pohár a postupujú na Majstrovstvá Slovenska !!! V skupine sme najskôr zdolali ZŠ Drieňová 6:1, potom ZŠ Štúrová Malacky 13:1 a prehrali so ZŠ Tajovského Senec 1:4, no postúpili sme z 2. miesta. V semifinále sme porazili v ťažkom zápase ZŠ Mudroňova 4:3 a vo finále Gymnázium Bilíkova Bratislava jasne 6:1! Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnia v dňoch 7. a 8. júna 2016 na štadióne NTC v Poprade. O tento úspech sa pričinili hráči Hapl Samuel (vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja) Murcko Timotej., Murár David., Juritka Peter., Leščák Šimon., Jajcaj Noel., Ondriš Adam a Hrivnák Samuel a tréner Bublavý Peter.


_________________________________________

 

10.5.2016 - Jednota Futbal Cup - obvodné kolo

 

V obvodnom kole pre najstarších žiakov ZŠ (8. - 9. ročník) súťaže Jednota Futbal Cup nás od postupu do krajského finále delil iba krôčik. Turnaj sa uskutočnil 10. mája 2016 na umelej tráve ZŠ Tbiliská. V skupine sme zvíťazili vo všetkých zápasoch - proti ŠpNMD a Gymnázium Skalická 2:1, proti domácej ZŠ Tbiliská 4:2 a na záver protiGymnázium Čachtická 4:3. Semifinálový zápas proti ZŠ s MŠ Hubeného sme zvládli na výbornú s výsledkom 5:0. Finále sme prehrali proti Gymnázium Hubeného smoliarsky 2:3 po predĺžení, kedy sme gól na 2:2 dostali v poslednej sekunde a v predĺžení v poslednej minúte. Napriek tomu patrí uznanie týmto našim hráčom: Kouhen Anis, Kouhen Sabri, Kolník Jakub, Kvapilík David, Martinkovič Marek, Golais Jakub, Maršal Jozef. Chlapcov v zápasoch viedol tréner Bublavý Peter.

 

_________________________________________

 

Geografická olympiáda - krajské kolo

5. miesto:  Lucia Kováčová, 7.A  –  úspešná riešiteľka v kategórii F 

_________________________________________

 

4.5.2016 - Slávik Slovenska - okresné kolo

Žiakov na súťaž v speve pripravovali Viera Blašková a Viera Slezáková.
1. miesto v III. kategórii získala Barbora Wolfová zo 7.A
3. miesto v II. kategórii ziískala Linda Šuhajdová zo 6.B

Barbora Wolfová  postúpila do Krajského kola.

_________________________________________

 

28.4.2016 - McDonalds Cup - okresné kolo

Aj tento rok naši mladí futbalisti hrajú úspešne v najpopulárnejšej školskej futbalovej súťaži pre prvý stupeň McDonalds Cup. Piaty rok po sebe sa prebojovali až do krajského finále! Po aprílovom úspešnom turnaji postúpili do obvodného kola, ktoré sa konalo 28.4. 2016 na ihrisku NMŠK. Najprv sme porazili ZŠ s MŠ Cádrova vysoko 11:0 a potom aj ZŠ Kalinčiakova 10:0. V poslednom zápase o celkové prvenstvo v turnaji sme napriek mnohým nepremeneným šanciam porazili ZŠ s MŠ Hubeného 4:2 a postúpili na krajské finále, ktoré sa bude konať na štadióne ŠKP Dúbravka 17.5. 2016. O tento úspech sa pod vedením trénera Bublavého zaslúžili naši žiaci: Murár Samuel, Vlčák Viktor, Jurišta Tomáš, Čičmanec Matej, Kovačič Oliver, Pavúk Peter, Németh Lucas, Polakovič Šimon, Láska Damián a Srnanský Maxim.

_________________________________________

 

14.4.2016 - Hádzaná - Okresné kolo

Naši hádzanári sa výborne prezentovali na obvodnom kole dňa 14.4. 2016 v hale na Pionierskej ulici. Dosiahli celkové víťazstvo po súboji so ZŠ Kalinčiakova a postúpili do májového krajského kola v Malackách. Pod vedením trénerky Cibičkovej nás reprezentovali: Kouhen S., Kouhen A., Bandič L., Kvapilík D., Griač N., Patzelt F., Koller M., Jurča M. a Kubelka O.


_________________________________________

 

14.4.2016 - Dôvera Školský Pohár
Futbalový turnaj - okresné kolo

 

Výborne reprezentovali našu školu futbalisti v obvodnom kole populárneho turnaja Dôvera Školský Pohár. Po jasnom postupe cez marcové predkolo bojovali 14.4. 2016 na ihriskách NMŠK o postup do krajského finále. V ťažkom prvom zápase so ZŠ Kalinčiakova uhrali remízu 3:3, potom vysoko zdolali SŠ de La Salle Čachtická 19:3 a v záverečnom zápase o prvenstvo porazili dovtedy dominantné družstvo ZŠ Tbiliská jasne 3:0, čím sme si ako víťazi turnaja zabezpečili účasť na májovom krajskom kole! Pod vedením trénera Bublavého sa o prvenstvo zaslúžili Murcko T., Murár D., Juritka P., Leščák Š., Jajcaj N., Ondriš A. a Hrivnák S.


_________________________________________

 

  

19.3.2016 - Teamgym - Majstrovstvá SR  

V sobotu 19.3 sa konali MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA TEAMGYM. Naše dievčatá obsadili po prvý raz v kategórii žiačok aj junioriek 1. miesta a stali sa Majsterkami Slovenska pre rok 2016. GRATULUJEME !

     

_________________________________________

 

12.3.2016 - Medzinárodný festival pohybových skladieb

V sobotu 12.3.2016 sme sa zúčastnili medzinárodného festivalu pohybových skladieb, kde sme v kategórii žiačok a v kategórii junioriek obsadili výborné 2. miesta.

                               

__________________________________________

 

Novomestský škovránok - súťaž v speve

Dňa 9.3.2016 sa konala spevácka súťaž v DK na Stromovej ulici.
V 2. kategórii (roč.4. - 6) obsadila naša žiačka
Ľudmila Belejová z 5.D 3. miesto.
 
          
___________________________________________


Pytagoriáda - okresné kolo
 
Kategória  P7
                3. miesto:  Oliver Lago, 7.D
                
___________________________________________

 

Matematická olympiáda - okresné kolo

3. miesto:  Alica Komlóssyová, 5.D
               úspešný riešiteľ:  Martina Dúbravcová, 5.D              
___________________________________________

 

Šaliansky Maťko - okresné kolo

Dňa 16.2.2016 sa na našej škole konalo okresné kolo v prednese slovenskej povesti – recitačná súťaž Šaliansky Maťko 2016. V III.kategórii (žiaci 6. - 7. ročníka) sa na 3.mieste umiestnila naša žiačka Veronika Petrušková zo 7.D triedy. Ako každý rok, i tento sa žiaci predstavili s veľmi peknými textami, veľkou dávkou talentu a príjemným umeleckým tónom. Blahoželáme víťazke.

    ___________________________________________

 

Geografická olympiáda - okresné kolo

Kategória  F - 1. miesto:  Lucia Kováčová, 7.A
Kategória  G - 3. miesto:  Tomáš Slávik, 5.D
                         4. miesto: Miroslav Hladký, 5.D
___________________________________________

 

Florbalový turnaj ŠKOLAK CUP 2016

 

MČ Bratislava Nové mesto zorganizovala dňa 16.1.2016 forbalový turnaj
ŠKOLAK CUP 2016, ktorého sa zúčastnilo osem tímov žiakov základných škôl.
Naši žiaci sa umiestnili na  1. mieste.

Najlepší hráči turnaja:  Davide Galbiati, Samko Páleník
Najlepší brankár:  Martin Beňo

Ďakujeme rodičom za účasť a povzbudzovanie.

 

Fotografie z turnaja nájdete v položke fotogaléria

floorball-arena.webnode.cz/fotogaleria/

photogallerycbm_704724/20/

alebo viac - fotoalbum 

picasaweb.google.com/101852246262842690220?gsessionid=
XcIpMvqhWNHvaXIFO_zEwA
 

____________________________________________

 

Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

Kategória 1B – 1. miesto:  Zuzana Šúleková, 8.D
Kategória 1A – 2. miesto:  Marek Tomko, 6.C
____________________________________________

 

 

4.11.2015 - MS Cezpoľný beh

Naša škola sa aj tento rok zúčastnila v súťaži cezpoľného behu, kde nás mimoriadne úspešne reprezentovalo dievčenské družstvo. Už v obvodnom kole, ktoré sa konalo na Kuchajde, vyhralo v súťaži družstiev a postúpilo do krajského kola. Družstvo chlapcov v zložení Kouhen Anis, Kouhen Sabri a Kolník Jakub obsadilo svojimi časmi 3. miesto.
Krajské kolo sa konalo na Dostihovej dráhe v Petržalke a naše dievčatá opäť nesklamali - v súťaži družstiev mali najlepšie časy čo znamenalo postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali 4.11. 2015 znovu na Dostihovej dráhe v Petržalke. Tam už štartovali prakticky len športové školy zamerané hlavne na atletiku, no aj tak naše dievčatá vybojovali ako družstvo pre školu výborné štvrté miesto. Naše úspešné dievčenské trio tvorili Vlčáková Paulína, Psotová Elena a Bábska Nina.

______________________________________________


5.11.2015 - Krajské kolo v prednese poézie a prózy v NJ

 Miesto konania: Halašova 22, Bratislava
Súťaže sa zúčastnili žiaci 1. a 2. stupňa našej školy pod vedením pedagógov -
Mgr. Katarína Strečanská a Inkus Illner.

V kategórii 1. stupňa získala 1. miesto Dorotka Takáčová z 2.B

V kategórii 2. stupňa získali 1. miesto:
Sara Grich - 8.B
Barbora Lachkovičová - 7.D:
Lujza Hornáčková - 7.D

 

________________________________________________

Majstrovstvá Slovenska Teamgym - november 2015

Aj tento rok boli naše gymnastky úspešné na Majstrovstvách Slovenska Teamgym a spomedzi 7 družstiev obsadili v kategórii žiačok krásne 2. miesto.

Reprezentovali nás:
Nelly Griačová 1.B, Alexandra Urbanová 4.D
Sofia Švarcová 3.A, Tereza Šimončičová 5.A
Hana Klimeková 3.C, Lucia Hutirová 5.A
Eva Vantoortelboom 3.C, Tereza Kicková 5.C
Klára Bobáňová 4.B, Hana Záborská 5.C
Patrícia Lachkovičová 4.C, Patrícia Bernáthová 6.B

Trénerky: Hana Mokošová, Kristína Sádovská
Asistentka: Barbara Bystrianska 5.C
  
__________________________________________________

  

  

 

 

 

Akcie:Dátum Názov podujatia Organizátor - miesto Účasť - trieda Ciele, plán, program
Deň Súťaž - úroveň Zodpovedný učiteľ
Vyhodnotenie - výsledky
3.10. Exkurzia na ranč Balázsová, Zárecká 5B, 5.C

5.10. Dejepisná exkurzia Kočišová, Krippelová 6.C, 6.D

6.10. Triedna a jej piataci Balázsová 5.C

10.10. Triedna a jej piataci Lipková CPPPaP Hubeného 5.A

19.10. Ekotopfilm 2011 Galovičová, Balázsová 5.B, 5.C, 6.C, 7.C, environmentálna výchova

10.10. Tvorivé dielne Jakubišinová 3.D


UĽUV

október 19 Úcta k starším, projektové vyučovanie všetci vychovávatelia ŠKD ŠKD

24.10. Deň jablka Hanicová 1.a 2. ročníky zdravá výživa, prevencia obezity

24.10. Deň jablka Eliášová, kováčová K. ŠKD zdravá výživa, prevencia obezity

október Kinderiáda - reg. Kolo Pelešková 2.-5.roč.

október Návšteva keramickej dielne Jakubišinová, Bilčiková, 3.D, 4.A, 4.D


Gergeľová

0196middle

left style=font-weight: normal; line-height: 150%; text-align: center;17middle

Posledná zmena na Utorok, 12 Júl 2016 19:24
 


Copyright © 2016 ZŠ s Materskou Školou Za Kasárňou. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je slobodný Software vydávaný pod licenciou GNU/GPL.
 

Zo života školy

Jedalen.jpg

Školská jedáleň

Meniny

Pondelok, 29. August 2016

Dnes má meniny:
Nikola
Zajtra má meniny:
Ružena

Testy

Who's Online

Aktuálne máme 5 hosťov prítomný

Prihlásenie do školy

Po zaregistrovaní a prihlásení, sprístupnia sa Vám ďalšie možnosti ... napríklad nové grafické návrhy našej stránky.